Doğa Koleji, lise seviyesinde Bilimsel Araştırma Projeleri Öğrenci Kongresi’ni (D-BAP), 24-25 Mayıs’ta yaptı. Kongrede 230 proje sergilendi. Birçok memleketler arası yükseköğretim kurumunun katkı sağladığı kongreye Valladolid Murcia, Leuveni Salamanca, Sofya, Moskova ve Hannover üniversitelerden akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Proje çalışmalarında 310 öğrenci faal olarak misyon alırken, 150 öğrenci de dinleyici olarak yer aldı.
‘ARTI BEDEL YARATIYOR’
Doğa Koleji Genel Müdürü Ali İstek Lüle, kongrenin açılış konuşmasında şunları söyledi:
“Öğrencilerimizin derslerdeki kazanımlarının uygulamaya, bilimsel araştırma basamaklarının ise projeye dönüşmesi için eğitim programları hazırlıyoruz. Lise çağındaki öğrencilerimizin proje üretmesinin yanında, projelerini konumlandırdıkları tezi savunarak topluma hakikat bir biçimde aktarabilmesi, kurumumuz ismine artı bir kıymet yaratıyor.”