Buradasınız : Anasayfa »  Manşet » YAZGAN: “YARIMADA’DA KLASİK VE STATİK SİYASETİN EZBERİNİ BOZACAĞIZ”

YAZGAN: “YARIMADA’DA KLASİK VE STATİK SİYASETİN EZBERİNİ BOZACAĞIZ”

YAZGAN:  “YARIMADA’DA KLASİK VE STATİK SİYASETİN EZBERİNİ BOZACAĞIZ”

Çıkışlarıyla ve siyaset yapma biçimiyle Yarımada’da ezber bozmaya geldim diyen Ak Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Ali Server Yazgan, güncel siyasete ilşikin yaptığı açıklamada;

“Son günlerde Yarımada siyasetinde ilk günlerin aksine farklı sesler gelmeye başladı. Eski siyasi alışkanlıklarını sürdürmek isteyen ve proje odaklı yaşam kalitesi açısından Bodrum Yarımadası algısı oluşturmaya ve halka kendimizi anlatmaya başlamışken bazı yapıların deveye girmeye çalıştığını gördük” dedi.

Ali Server Yazgan; “Biz siyasetin centilmence yapılmasına özen gösteriyoruz. Hedefimizde hiçbir siyasi parti yok. Tabi ki yıllardır iş başında olan arkadaşlarımızın eksik gördüğümüz hizmetleri için eleştirmizi ortaya kayacağız. Eleştiri bir hak, kimsye özensiz bir şey söylemiyoruz. Biz kadim bir öğreti ile siyaset yapıyoruz. Hedefimiz merkezi idare ile yerel idarenin Yarımada da yılarca ertelenmiş vuslatını yaşatmak. Parti ve kişiler veya yapılar hedefimiz olmazlar zaten. Biz amacımıza odaklandık. Bodrum’un yolunu hizmete karşı açmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

BİZ SEVDAMIZIN İZİNDEYİZ
Ak Parti olarak her gün yarımada halkıyla buluşarak çeşitli toplum kesimlerine “yolun açık Yarımada” söylemi ile kendimizi ve parti politikmızı gelecek vizyonumuzu anlatmaya çabalıyoruz diyerek sözlerine devam eden Yazgan “Biz siyasetin açık bir sistem olduğuna innacımızdan ötürü toplumun karşısında dimdik ayaktayız. Sevdamız var Yarımada’ya ve halkımıza. Nereye davet edilirsek elden geldiğiğince ulaşmaya çalışıyoruz. Ama bu çağrılıdığımız bazı yerlerdeki provokatif yapılara da ödün veremeyiz. Tavrımızı net ve en üst perdeden koyarız. Biz Sayın Başbakanın dava arkadaşlarıyız. Öyle önümüze gelene de kolay papuç bırakmayız.”

HATA YAPANA, HALKA HİZMETİ EKSİK YAPANA AFERİN Mİ DİYECEĞİZ?
Son günlerde gündeme getirilen ‘rant’ tartışmalarına da dikkat çeken Yazgan, “Bu Bodrum’u 15 senedir CHP yönetmiyor mu? Bu kıyılarda çarpık yapılaşma varsa, bunların ruhsatlarını CHP’li belediye vermedi mi? Bodrum’un geleceği için Konacık’a bakacaksın diyorlar. Konacık dediğin 9 metrekarelik bir yer. 10 yılda burada bu kadar şey yaptıysan, Bodrum’un B’sini bile yapamazsın. Yıllarca iş başında olacaksın sonra çıkıp bütün yükü Ak Partiye atmaya kalkacaksın. Bodrum için sözü olana saygımız var. Genel siyasi konularda dedikodu odaklı yapılara prim vermeyiz. Eğer bir hata ve yanlışlık varsa Yarımada’nın yönetiminde kimseyi de masum sayıp, aman çok iyi yaptınız diyecek halimiz de yok. Eleştireceğiz ki, doğruyu bulalım. Halka hizmet için en iyisini yapalım. Bu siyasetçinin birinci görevidir.” dedi.

KLASİK SİYASETİN EZBERİNİ BOZACAĞIZ
“Yarımada yılardır büyük projelerden yoksun” diyerek tespit yapan Yazgan “Yarımada hizmete muhtaç, planlamaya muhtaç. Büyük proje açlığı çekiyor. Palyatif tedbirlerle dünya turizmin yer nasıl edineceğiz? Güçlü yapıda büyük projelerle çıkıyoruz yola. Başbakanımza sunacağız projlerimizi desteğiniz alacağız ve Bodrum Yarımadası büyük hizmetler alacak. Bu vuslatı sağlamak görevi bana verildi. Görevimi son güne kadar en iyi şekilde halkıma anlatacağım ve desteğini isteyeceğim. Zaten bize karşı halkın teveccühü arttıkça birilerininde rüyaları bozuluyor. Biz bu anlamda yılların statik yapılarının ezberini bozacağız. Halkın yaşam kalitesi için varız” sözleriyle açıklamasını tamamladı.

© 2000 - 2015 Bodrum Haber 2000, Tüm haklar saklıdır.

Yukarı