Buradasınız : Anasayfa »  Manşet » Yazgan, Türkülerle Halkın Gönlünü Fethetti

Yazgan, Türkülerle Halkın Gönlünü Fethetti

Yazgan, Türkülerle Halkın Gönlünü Fethetti

Seçim çalışmaları kapsamında Turgutreis ve Akyarlar’ı ziyaret eden Ak Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Ali Server Yazgan, türküler ile karşılandı. Yazgan, belde halkına projelerini anlattı, türküler söyledi, söyletti. Söylediği “Sarı Gelin” türküsü ile halkın gönlünü bir kez daha kazanan Yazgan, “Tek dileğim seçim sonrası Bodrum’un kazanmasıdır” dedi.

“Yaptıklarımız Yapacaklarımızın Teminatıdır”
Akyarlar’da da diğer beldelerde olduğu üzere yol, okul, içme suyu, arıtma ve kanalizasyon gibi sorunların başı çektiğini kaydeden Yazgan, çözüm önerilerini şöyle sıraladı: “Akyarlar, benim başkanlığım dönemimde mevcut belediye yasasınca mücavir alanda uygulanan statü gereği Valilik ve Özel İdare’ydi. O nedenle hizmet alamamış olabilirsiniz ama biz Turgutreis’e 1.5 milyon dolar yatırım yaptık. Yaptıklarımız ortada bunu kimse inkar etmiyor. Şunu iyi bilin ki biz hizmet adamıyız, projelerimi açıkladım açıklamaya da devam ediyorum. Mevlana ve Yunus Emre gibi hiçbir köken, millet ve ırka dayanmadan yaratılan tüm canlıları sevdik ve sevmeye devam ediyoruz. Hepimiz insanız ve yaratılanı yaratandan dolayı seviyoruz. Biz huzur ve mutluluk için çalışıyoruz. Sorunlarınız bizim için çok kolay işler, yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Yapılan hizmetlere oy verilecek ise tüm adayların yaptıklarını bir kefeye beni de bir kefeye koyun; o zaman milletin oyunu bana vermesi lazım. Çünkü hepsinden daha fazlasını yaptım.”

“Başkanı Sadece Deve Güreşlerinde Görüyoruz”
Hizmetten mahrum kaldığını iddia eden Turgutreis ve Akyarlar esnafı Yazgan’ın başkanlık dönemini mumla aradıklarını belirttiler. Birçok esnaf, mevcut yönetimin yapılanların üzerine bir çivi dahi çakamadığını söyledi Ali Server Yazgan’da bu serzenişleri bir adın daha öteye taşıyarak; “Ancak kendi menfaat ve çıkarları için her türlü rantı paylaştılar. Dışarıdan gelmiş esnafa kan kusturdular, insanları dayatma ve korku ile işlerinden ettiler. Bunların zihniyetinde halk yok, hep ben anlayışı var. 5 yılda Turgutreis’i 10 yıl geriye götürdüler. Başkanı sadece deve güreşlerinde gördük, başka zaman ne gördük ne de duyduk. Sorunlarımızı çözecek siz varsınız. Turgutreis’i Turgutreis yapan sizsiniz” ifadelerini kullandı.

“Dile Benden Ne Dilersen”
Esnafın konuşmasının ardından Yazgan, haftasonu Muğla’ya gelen Başbakan Erdoğan’ın kendisine söylediği “Bodrum’u al, dile benden ne dilersen” sözünü hatırlattı.
Bir ülkenin Başbakanının Bodrum için söylediği bu sözlerin göz ardı edilemeyeceğini vurgulayan Yazgan, şunları söyledi: “Hem Ekonomi Bakanı hem de genel başkan yardımcısı Süleyman Soylu da orada idi. Bu ne demek oluyor açıkladığımız ve açıklayacağımız projelerimiz hayata geçecek ve yarımada yıllardır görmediği hizmeti alacak, insanımızın refah ve mutluluğu için ne gerekiyorsa yapılacak. Bir ülkenin başbakanı söz vermiş ise bu bizim için bir gurudur. Ben yapamayacağım şeylerin sözünü vermem hem proje açıklıyorum hem kaynak hem de süre veriyorum. Bunu hangi adaydan duydunuz, onlar için ancak Atatürk, laiklik ve milliyetçilik var. Biz de Atatürkçüyüz, milliyetçiyiz ve laiğiz bunu her şekilde de ispatlarız. Böyle kuru sözler ile proje üretmeyen adaylardan ne beklenebilir.

“Eğitime Tam Destek”
Bodrum’da en büyük ihtiyaç okul ve taşıma ücretlerinin pahalı olduğunu tekrarlayan Yazgan; “Biz önce okulları tadilat ve tamirat yapıp ondan sonra gerekli noktalarda okul ihtiyacı olan yerlere arazi tahsis edip okullar inşa edeceğiz. Bir çok insanımız okul servis ücretlerinin pahalı olması ve bu yüzden çocuğunu okula gönderememe gibi problemler ile karşı karşıya. Biz göreve geldiğimizin ertesi günü ilk işimiz dar gelirli, yetim ve öksüz ailelerin çocuklarını bedava taşıyacağız. Bunu söz verdim ve taahhütte bulundum. Daha önce de açıklamıştım şoförler odasını ziyaret ettik ve orada başkan ile bir anlaşma yaptık, dolmuş ücretleri bizim başkanlığımızda yarı yarıya inecek” dedi.

“Eğitimin Önünü Kestiler”
Demokratik sosyalim diyenlere Yazgan; “bir iş adamı okul yapmak için yer istediğini söylemiş. Aradan 2 yıl geçmiş, ne aramışlar ne de sormuşlar. İşadamı okul yapmaktan vazgeçmiş, şimdi soruyorum. Kendinize mülkiyet tahsis ettiniz, rant sağladınız özel imar ile dükkanlarınızın kat kat değerlerini artırdınız ama vatandaşın yaptığı yerleri zorla yıkarak ölümüne sebep oldunuz. Bu ne biçim anlayış ve yönetim tarzı. Ben iki tane okul kazandırdım bunlar okul yaptırmaya da karşı” diyerek tepki gösterdi.
“Yarımadaya Kreşler Yapılacak”
Bir çok aile kreşlerin az ve pahalı olmasından yana sitemkar olduğunu söyleyen Yazgan; “Bizim sosyal belediyecilik anlayışımızda eğitim ön planda, unutmayın. Buradan söz veriyorum kreşler yapıp dar gelirlilerden para alınmayacak ve çok cüzi bir rakam ile çocuklarımızın ve ailelerimizin ihtiyaçlarına çözüm bulacağız. Bunun yanında gençlik merkezleri inşa ederek yavrularımıza mesleki eğitim ile hem ailelerine hem de onların geleceğine yönelik iş istihdamı oluşturacağız. Bunların yerleri ve projeleri hazır yeter ki halkımızı bizi tercih etsin” dedi.

“Her Aday Mal Varlığını Açıklasın”
Benim ile ilgili çok şey söylendi, yazıldı diyen yazgan; “Bunu da yapan malum şahıs, evraklar üzerinde oynamalar yaptılar ama alnım açık yüzüm ak bir şekilde aranızdayım. Bir tane evim var, birde 14 yaşında bir arabam var. Ben ailemden kalan yerlerimi sattım ama buradan soruyorum diğer başkan adayları cesaretleri varsa mal varlıklarını açıklasınlar. Karar ve yorum sizlere ait, ben daha ilk günden çağrı yaptım, gelin projelerimizi anlatalım gelin Bodrum’a ne vereceksiniz çağrısında bulundum ama kimsede ses yok. Proje ve kaynakları olmadığı için çağrıma cevap vermediler. Tüm yaptığım proje ve taahhütlerimizin hem kaynakları hazır hem yerleri hazır hem de başbakanımdan tam destek aldım. Diğer adaylardan hiçbir proje duydunuz mu? İşte söz milletin, karar sizin ve önümüzde kısa bir süre kaldı, sizlerin desteğini bekliyoruz”

Konuşmalardan sonra sazlar eşliğinde türkülere eşlik eden Ak Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Yazgan, Sarı Gelin, Urfa’nın Etrafı, Kara Tren türküleriyle usta sesleri aratmadı.
Yazgan, belde halkının “Başkanım bunu saymıyoruz, sizi her zaman aramızda görmek istiyoruz” slogan ve alkışlarıyla uğurlandı.

© 2000 - 2015 Bodrum Haber 2000, Tüm haklar saklıdır.

Yukarı