Buradasınız : Anasayfa »  Manşet » İtfaiye, 2 Günde 160 Olaya Müdahale Etti

İtfaiye, 2 Günde 160 Olaya Müdahale Etti

İtfaiye, 2 Günde 160 Olaya Müdahale Etti

Bodrum’da aynı anda meydana gelen çöp, ot yangını, kaza kurtarma ve trafo yangınına14 itfaiye aracı ve 37 personelle müdahale edildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı sadece hafta sonu Muğla genelinde 160 yangın olayında; içlerinde Bodrum, Ortaca, Fethiye, Seydikemer, Dalaman, Köyceğiz, Ula, Milas, Yatağan ilçeleri olmak üzere yangınlarla mücadele etti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Raşit Çöl; ev, iş yeri, ot, çöp, araç, orman yangını, kaza kurtarma, elektrik sebepli yangınlar, hayvan kurtarma gibi 160 itfai olaya müdahale etikklerini, havaların ısınmasıyla birlikte artan itfai olaylar için vatandaşların da dikkatli olması gerektiğini söyledi. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 7 gün 24 saat görevin başında olduğunu belirtti.

Muğla’nın 40 Noktasında 7 Gün 24 Saat Görev Başındayız
Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Raşit Çöl; “Muğlamızda havaların ısınması ile itfai olaylarda önemli bir artış var. Şu an Muğla genelinde bütün itfai olaylar kontrolümüz altında. Ula’da ve Bodrum’da yaşanan yangınlarda dumandan etkilenen personelimizde ayakta tedavi edilerek taburcu edildi. İl genelinde yaşanan itfai olaylarda gerekli yerlerde Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerimiz ile birlikte koordineli çalışıyor, yangınlara birlikte müdahale ediyoruz. Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerimize de destekleri ve özverili çalışmaları için teşekkür ediyorum. Muğla’nın 40 noktasında Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi olarak 7 gün 24 saat görevimizin başındayız” dedi.

© 2000 - 2015 Bodrum Haber 2000, Tüm haklar saklıdır.

Yukarı