Buradasınız : Anasayfa »  Manşet » HAYALLER ENGEL TANIMADI

HAYALLER ENGEL TANIMADI

HAYALLER ENGEL TANIMADI

Özel Bodrum Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde tedavi gören çocuk felçli Gül Yılmaz’ın azmi herkese örnek oldu.

Yürüyemiyordu artık her şeyi yardımsız yapabiliyor. Son olarak çocukluk hayali olan tüplü dalışı gerçekleştirirken kendisini tedavi eden Uz. Dr. Nüket Vural’da yanındaydı. Çok mutlu olduğunu söyleyen Yılmaz, Uz. Dr. Vural’a ve ekibine beni yeniden hayat bağladıkları için minnettarım dedi.

Özel Bodrum Hastanesi’nde tedavi gören fiziksel engelli Gül Yılmaz, Özgür Plaj’da dalış heyecanı yaşadı. Geçtiğimiz günlerde Bitez’ de faaliyete giren plajda, ilk defa dalış hocalarının eşliğinde dalma deneyimi yaşayan Yılmaz, yaşadığı mutluluğun tarifsiz olduğunu dile getirdi.

Çocukluğunda geçirdiği çocuk felci nedeniyle yürüyemeyen ve ardından çeşitli ameliyatlar geçiren 30 yaşındaki Gül Yılmaz, beş yıl önce Özel Bodrum Hastanesi’nde tedaviye başladığı günden bu yana büyük bir ilerleme kaydetmiş. Uzun bir tedavi sürecinden sonra desteksiz, dayanaksız, bastonsuz yürüyebilen Yılmaz’ın Özel Bodrum Hastanesi’ndeki doktoru Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Nükhet Vural ise hastasının azminden çok memnun olduğunu belirtti ve ekledi: “Bütün aktivitelerini kendisi bağımsız olarak sürdürebiliyor, öz bakımını yapabiliyor ve en önemlisi artık hayallerini yaşıyor. Engelli bireylerin kendilerini denizde özgür hissetmesi, istediği gibi hareket etmesi, onlar için de bizim için de çok büyük bir anlam ifade ediyor. Bu tür aktivitelerin devamı için diğer engelli bireylerimizle de görüştük. Buradaki dalışta bizimle birlikte olan Sea Garden Dalış Ekibi’ne de çok teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca bu hafta Dünya Fizyoterapi Haftası. Ondan dolayı da özellikle gündeme almak istedik. Umarım daha çok bireye ulaşırız. Daha çok gencimizi su ile sualtı ile buluştururuz.”

Dalış yapmayı çocukluğundan beri hayal ettiğini anlatan Gül Yılmaz ise kendisine bu imkanı sağlayan herkese teşekkür ederek, bundan sonra düzenli aralıklarla dalış yapmak istediğini ifade etti. Öte yandan Özgür Plaj’da denize girme imkanı bulan engelliler ve ailelerinin mutluluğu ise, Bodrum’un böyle bir plaja ne kadar ihtiyacı olduğunu kanıtlar nitelikteydi.

© 2000 - 2015 Bodrum Haber 2000, Tüm haklar saklıdır.

Yukarı