Buradasınız : Anasayfa »  Manşet » Göltürkbükü “Ak Parti” dedi

Göltürkbükü “Ak Parti” dedi

Göltürkbükü “Ak Parti” dedi

AK Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Ali Server Yazgan’a Göltürkbükü halkı inanılmaz sevgi gösterildi. AK Partinin Göltürkbükü Belediye çay bahçesinde yapılan toplantısına gösterilen yoğun ilgi izdihama neden oldu. Seçim çalışmalarını dur durak demeden yoğun bir tempo ile sürdüren Yazgan, Göltürkbükü’nde gövde gösterisi yaptı.

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Akif Demiröz, Meclis üyeleri, Kadın ve Gençlik kolları üyeleri ve çok sayıda ak gönüllülerin katıldığı toplantı görsel şölene dönüştü.

Göltürkbükü halkına seslenen Yazgan,”Bu akşam Göltürkbükü vatandaşlarımızın biz varsak siz varsınız, diyerek vatandaşlarımıza tepeden bakan anlayışa 30 Mart’ta cevap vereceğini gördüm. O yüzden sizlere çok teşekkür ediyorum. Kimseden farkım yok, kimseye gebe değilim çünkü lobilerin çıkar çevrelerinin adamı değilim. Ben emekli memurum, bir evim bir arabam var; diğer adaylara çağrıda bulundum. Açıklayın mal varlığınızı ama kimseden ses yok. Bu paralar nerden geliyor, 40 bin liraya bir totem dikiyorsunuz. Bu değirmenin suyu nerden geliyor? Bizler ve sizler bu paraların nerden geldiğini biliyorsunuz . Bu paraları buraya harcayacağınıza gidin garibana ihtiyaç sahiplerine gariplere dağıtın, bir hayrınız dokunsun. Şimdi bunu düşünemezseniz, yarın hiç düşünemezsiniz. Ben gücümü sizlerden, ablalarımdan, sanayide çalışan elleri paslı işçiden, pazarda bir ekmek parası için uğraşan çilekeş annelerimden alıyorum. Onlar bunları düşünemezler çünkü neye hizmet ettikleri bellidir.

Daima Millet Daima Hizmet
Biz varsak siz varsınız diyen ve halkımıza tepeden bakan siyasi dönem bitmiştir. Bu dönem çok gerilerde kalmıştır. Artık: Millet varsa biz varız, siz varsanız milletvekili var.
Siz varsanız belediye başkanı var. Siz varsanız başbakan var. Kısacası millet iradesi dönemi vardır. Biz sizlere güveniyor, siz varsanız biz varız diyoruz. Biz daima millet daima hizmet diyoruz.

Tapularınız Verilecek
“Bizim işimiz vatandaşa zulüm değil, vatandaşın derdini çözmektir. Vatandaşa hizmetkar olmaktır” diyen Yazgan, imar ve tapu sorunlarının çözüleceğini söyledi.
Yarımadada en büyük sorunlardan biri olan imara girmeyen yerlerdeki tapu sorunlarına dikkat çeken Yazgan, “Seçimden sonra mahalle olunacak. Bizde Belediye olarak imar çalışması yapacağız. Evlerinizin alanı Maliye Hazinesine ait ise bedelsiz olarak istimlâk edip tapularınızı vereceğiz. Şahıslara ait ise bedeli karşılığında kamulaştırdıktan sonra size devredilecek. Böylece yıllardır tapusuz şekilde oturduğunuz evlerinizin tapularınız da olacaktır” dedi.

Baskı Ve Korku Siyaseti Yapıyorlar
Yazgan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sosyal demokrat ve cumhuriyetçi olarak kendilerini ifade edenler küçük esnafa uyguladıkları baskı sonucu esnafa adeta sen yok ol diyorlar. Yarımadada her yeri gezdik, küçük esnaflarımıza sürekli baskı ve korku salarak ruhsat vermediklerini ve sürekli ceza keserek esnafa korku imparatorluğu salarak senin burada yerin yok diyerek insanların ekmeği ile oynuyorlar. Buda yetmezmiş gibi belediyelerin kapanması dolayısı ile sürekli anonslar yapıp halkın suyunu kesiyorlar, hani demokrat ve sosyalisttiniz. Buradan sesleniyorum insanları bu tür yıldırma ile korkutamazsınız, bizde diyoruz ki suyun tonu 1 lira olacak ve herkes su parasını ödeyecek.”

Oxford Üniversitesi ve Okullar Yapılacak
Oxford Üniversitesinin benzerini Bodrum Yarımadasına kazandıracaklarını söyleyen Yazgan; “Oxford, İngiltere’de Bodrum kadar 150 bin nüfuslu bir yerdir. Ama dünyanın en ünlü, en ciddi üniversitesi Oxford Üniversitesi oradadır. Bodrum’da niye olmasın. Burada tarihin babası Heredot yaşamış. Büyük bir değer. Cevat Şakir Kabaağaçlı, Neyzen Tevfik yaşamış. Büyük değerler. Merkeze bir tarih, bir edebiyat fakültesi, Mumcular’a Ziraat fakültesi, Turgutreis’te Denizcilik fakültesi Göltürkbükü’nde Turizm Fakültesi. Bodrum’a yakışır, halkla iç içe fakülteler olsa kötü bir şey mi? Çılgın proje gibi gözükebilir ama yapımı son derece mümkündür. Bu üniversite modelinin parası da, sponsoru da var şu anda. İstediğimiz sadece hükümetimiz diyecek ki ‘Bodrum’a bir üniversite kurulmasına müsaade ettim’. Para da istemiyoruz. Başka yerlerden öğrenciler gelecek. Alın işte size kış turizmi sadece bununla yeterli mi, okul ihtiyaçları da var. Yarımadamıza yakışır, ihtiyaç duyulan yerlerde okullar inşa edeceğiz. Daha öncede açıkladım, okul servis ücretlerinin pahalılığı yüzünden ailelerimiz mağdur oluyor, bizde dar gelirli ailelerin çocuklarını bedava taşıyacağız taahhüdünde bulundum” dedi.

Toplantıda konuşmalarının ardından yoğun alkış ve tezahüratlar eşliğinde başbakan ve Yazgan’a yapılan sevgi gösterileri dikkat çekti.

© 2000 - 2015 Bodrum Haber 2000, Tüm haklar saklıdır.

Yukarı