Buradasınız : Anasayfa »  Manşet » DP GENEL BAŞKANI UYSAL BODRUM’DA

DP GENEL BAŞKANI UYSAL BODRUM’DA

DP GENEL BAŞKANI UYSAL BODRUM’DA

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u yalnız bırakmadı.

Gültekin’i Bodrum Belediyesi girişinde Kocadon, Meclis üyeleri, partililer ve diğer yetkililer karşıladı. Uysal ve beraberindekiler, Kocadon’a yeniden görevinin başına geçmesinden dolayı “hayırlı olun” ziyaretinde bulundular.

Bodrum Belediye Başkanını ziyaret etmek için Bodrum’a geldiklerini ifade eden Uysal, ”Belediye başkanımızı makamında ziyaret edelim istedik. Muğla’daki programımız çerçevesinde burada bulunuyoruz. Türkiye’nin farklı yerlerini göz önüne aldığımızda, Türkiye’nin bugün pozitif bir siyasete ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Yapılan çok köklü değişikliklerin, sağlam altyapıları oluşturulmadan meclis gündemine getiriliyor olması, Türkiye’nin adeta bir yapay karşıtlık üzerinden kendi geleceğini arıyor oldu. Türkiye’de demokrasinin çözüm üretme kapasitesini istediğimiz anlamda yukarıya doğru çekilememiş olması, meselelerin kronikleşmesinin, çözülmesini adeta iktidar ve ana muhalefet arasında mektuplarla konuşan Türkiye ikliminin bu problemleri çözmekte de zafiyet içerisinde olduğunu görüyoruz” dedi.

Uysal konuşmasını, ”Biz mesnetli bir siyaseti tenkit kadar, beraberinde teklif etmeyi de kendimize yol olarak benimsemiş, Türkiye’nin geçmişinden ziyade geleceğin siyasetini rekabet alanı olarak gören bir anlayışı temsil ettirmeye gayret gösteriyoruz” şeklinde sürdürdü.
Ak parti iktidarının 10 yıldır ülkeyi yönettiğini hatırlatan Uysal; “iktidarı bir mülkiyet hissi ile yöneten hükümetin zaman içerisinde farklı siyasi partilerde görev yapan başta belediye başkanları olmak üzere, idari, siyasi ve adli anlamdaki kovuşturmalarla, farklı bir göz yıldırma teşebbüslerini de üzülerek izliyoruz” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise kendisinin bir süreçten geçtiğini bu süre içerisinde Genel Başkanının ve partisinin kendisini hiç yalnız bırakmadığını hatırlatarak şöyle konuştu: ”Bu güne kadar genel başkanım ve partim her zaman bana sahip çıktılar. Hem hapishanede yapmış olduğu ziyaretler, hem de tahliyemden sonra tekrar Bodrum’a gelip geçmiş olsun demesi ve arkasından da bugün göreve iademizle ilgili hayırlı olsun ziyaretinde bulundular” dedi.

Kocadon önümüzdeki yerel seçimlerde adaylığının söz konusu olduğunda; ”Bizim için Milas olmuş, Fethiye olmuş, Muğla olmuş hiç fark etmez. Halkım nereden görev verirse ben orada göreve hazırım. Bizde hizmet önemlidir, halka yapılan hizmet önemlidir” diye konuştu.

© 2000 - 2015 Bodrum Haber 2000, Tüm haklar saklıdır.

Yukarı