Buradasınız : Anasayfa »  Manşet » Bodrum İktidar İle Buluşmalıdır

Bodrum İktidar İle Buluşmalıdır

Bodrum İktidar İle Buluşmalıdır

AK Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Ali Server Yazgan “Bodrum iktidar ile buluşmalıdır. Yoksa temcit pilavı gibi ‘Bodrum marka olacak’ söylemleriyle avunur dururuz” dedi.

Yalıkavak beldesinde ziyaret ettiği esnaf ve vatandaşların sorunlarını dinleyip projelerini anlatan Yazgan, “Yarımada’nın güzelliği Allah’ın bize bir takdiri. Her tarafı birbirinden güzel ve kıymetli, adeta işlenmemiş bir elmas gibi ortada duruyor. Ama maalesef bu elmas gibi yarımadamızı hor kullanarak ortada bırakmışız. Yerel yönetimler maalesef bu elması işleyememişler ve halkımız rahat değil, mutsuz” dedi.

Ak Parti ilçe yönetimi, gençlik kolları, Belediye Meclis Üyeleri Ali Rıza Uysal, Halil İbrahim Kaynar ve Emel Kuman’ın da katıldığı ziyaretlerde esnafın zor durumda olduğunu ifade eden Yazgan, “Dükkanların çoğu kapalı. 3 aylık bir sezon var. Açık olanlarda dertli. Altyapı ve belediyelerin uyguladığı baskı sonucu insanlar adeta bezdirilmiş. İşte yarımadamızda altını çizerek söylüyorum kış turizmi olmazsa olmazlarımızdandır. Bu anlayış ile yarımada her zaman kaybetmeye mahkumdur. O yüzden bizim ilk önceliğimiz kış turizmini canlandırmak için ne gerekiyorsa yapılacaktır, bunun için projelerimiz ve kaynaklarımızı açıkladık açıklamaya da devam ediyoruz. Üzerimizde en büyük vebal budur, yoksa çocuklarımıza bırakacağımız bir geleceğimiz olamaz.”

Belediyeyi Halka Kapatmışlar
Bir çok esnaf bize baskı yapılıyor, eziyet ediyorlar, ruhsat vermiyorlar, işyerimizi kapattılar, zabıta bize kötü davrandı, belediyeyi bize kapattılar siteminde bulunuyor. Bugün Yalıkavak’ta her yeri gezdik iyi işler yapılmış, inkar etmiyoruz ama yetersiz. Halkımız esnafımız mutsuz. Yalıvak’ın merkezi trafiğe kapatılmış, oradaki esnaf perişan olmuş.

Yalıkavak’a 1 Yılda Otopark
Bir yıl içinde otoparkınızı oraya yapacağım, söz ve taahhütte bulundum. Projelerimizde gün ve kaynak açıklıyoruz, yapamayacağımız şeylerin de sözünü vermiyoruz, bu bizim anlayışımızda yok. Proje ve söz verirken kaynaklarını da açıklıyoruz çünkü bizim arkamızda iktidar ve hükümet var. Diğer arkadaşlardan proje ve taahhüt duydunuz mu bu güne kadar duymadınız çünkü proje ve kaynakları yok. Bakın ben on yıl belediye başkanlığı yaptım ve 6 kez en başarılı belediye başkanı seçildim ve başkanlığım dönemimde 1.5 milyon dolar yatırım yaptırdım çünkü biz bu işin ustasıyız, tecrübemiz var. Bodrum iktidar ile buluşmaz ise temcit pilavı gibi Bodrum marka olacak söylemleri ile avunur dururuz, sadece sözlük anlamına döner.

Bizde Atatürkçüyüz bizde Cumhuriyetçiyiz
Bakın söylemlerinde cumhuriyet, laiklik ve demokrasi diyerek siyaset yapıyorlar. Şimdi soruyorum Atatürk’ü malzeme yapıp halka hizmeti götürmedikten sonra Atatürk ilke ve inkılaplarına böyle mi sahip çıkacaksınız? Bizde Atatürkçüyüz bizde Cumhuriyetçiyiz. Bu ülkenin değerlerine sonuna kadar sahibim, bizler ülkesini vatanını bayrağını seven insanlarız. İnsanı vatanı sevmek hizmet ile olur, halkın ve vatandaşın yanında olmak ile olur bayrak taşımak ile rozet takma ile Atatürkçü olunmaz” dedi.

© 2000 - 2015 Bodrum Haber 2000, Tüm haklar saklıdır.

Yukarı