Buradasınız : Anasayfa »  Manşet » BELLEKLERDE YAŞAYAN BODRUM

BELLEKLERDE YAŞAYAN BODRUM

BELLEKLERDE YAŞAYAN BODRUM

Araştırmacı – Yazar Cezmi Çoban’ın “ Belleklerde Yaşayan Bodrum” adlı kitabının söyleşi ve imza günü yapıldı.

Cezmi Çoban’ın söyleşi ve imza gününe Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk, Meclis Üyesi Tarık Eray Çakır, Yazı İşleri Müdürü Pembegül Yıldız ve Bodrum’un tarihine kültürüne sahip çıkanlar katıldı.

Söyleşi programında öncelikli olarak kitaba başlama hikâyesini, kitapta emeği geçen kişileri anlattı. Navarin Deniz Savaşı Gazi’sinin Torunu Turgutreiste yaşayan Haris Tengiz ile yaptığı röportajı ve 2011 yılı, TRT belgesel ödülleri için hazırlanan, yönetmenliğini Hasan Cingiz, Seslendirmesi Göknur Gürcan ve araştırma metni tarafınca yazılan “ EGENİN SON AŞIĞI: MUSTAFA BACAKSIZ ” belgeselini de katılımcılarla paylaşıldı.

“Belleklerde Yaşayan Bodrum” kitabıyla Bodrum’un genel tarihi, kültürü, dili, gelenek ve görenekleri, inançları ve Bodrum hakkında merak edilen birçok bilgiyi bulmak mümkün. Bodrum üzerine yazılan diğer kitaplardan ayıran en büyük farkı Bodrum’u Bodrumluların ağzından kaleme dökmesidir. Şehrin çok az bilinen II. Dünya Savaşı yılları, bölgenin sosyal ve ekonomik yapısına yön vermiş köklü aileler, Türk siyaset tarihindeki Bodrumlu isimler ve daha neler neler… Belleklerde Yaşayan Bodrum adlı kitap Bodrum’un yakın tarihini merak edenler için belgesel nitelikte bir yapıt.

Araştırmacı- Yazar Cezmi Çoban söyleşi programının ardından gelecek nesil için büyük bir eser niteliği taşıyan “ Belleklerde Yaşayan Bodrum” adlı kitabını okurları için imzaladı.

© 2000 - 2015 Bodrum Haber 2000, Tüm haklar saklıdır.

Yukarı