Buradasınız : Anasayfa »  Manşet » XII. ULUSLARARASI BODRUM DANS FESTİVALİ

XII. ULUSLARARASI BODRUM DANS FESTİVALİ

XII. ULUSLARARASI BODRUM DANS FESTİVALİ

Avrupa’nın en büyük “Uluslar Arası Dünya Dans Günü Kutlaması” Bodrum’da Gerçekleşiyor!

Bu yıl on ikincisi gerçekleştirilecek “Xıı. Uluslararası Bodrum Dans Festivali” 7 ülkenin katılımı ile 28 Nisan – 01 Mayıs 2011 tarihleri arasında Bodrum’da kutlanacak.

Bodrum 3 gün sürecek Avrupa’nın en büyük “dünya dans günü” kutlamasına hazırlanılıyor.

7 ülkenin katılımı ile 28 Nisan – 01 Mayıs 2011 tarihleri arasında CID-UNESCO üyesi Bodrum Dans Kulübü tarafından düzenlenecek Xıı. Uluslalarası Bodrum Dans Festivali; 3 gün sürecek etkinliklerle gerçekleşecek.

Toplam 12 000 izleyicinin beklendiği etkinliklere, Türkiye ve 7 Avrupa ülkesinden 700 dansçı katılacak. Karnaval havasında kortej yürüyüşüyle başlayacak festival, Latin Dans yarışmalarına sahne olacak.
Ulusal ve 7 Avrupa televizyon kanallarının canlı olarak yapacakları yayınlar Bodrum’un tanıtımı için çok önemli.

Bodrum Belediyesi sponsorluğunda Yapılan Xıı. Uluslararası Bodrum Dans Festivali 2011 yılında yerli ve yabancı 700 dansçının sunacağı 60 muhteşem dans gösterisi ile 12 000 izleyiciyi buluşturacaktır. Festival için Bodrum Kalesi ve Bodrum Antik Tiyatro’da iki ayrı sahne, Dünya Dans Günü kutlamalarının gerçekleşeceği Antik Tiyatro’da led ekranlar, binlerce wattlık ses ve ışık düzeniyle kurulacaktır.

Amacı; Bodrum’da Dans Turizm sektörü oluşturmak, mevcut turizm sezonunu genişletmek, yaz sezonu dışında Bodrum’da sanatsal ve kültürel bir organizasyonla ev sahipliği yapmak, festival için Avrupa’dan ekiplerle birlikte gelecek basın ile Türkiye’yi global basın gündemine taşımak, yabancı tur operatörleri aracılığı ile Bodrum’un güzelliklerini Avrupa ülkelerine taşımaktır.
Bodrum dans turizmine büyük bir etkisi olacak “XII. Uluslararası Bodrum Dans Festivali” ne katılacak yabancı gruplara 29 Nisan tarihinde Mousoleum ve ardından Bodrum Kalesi turu düzenlenecektir. Yabancı ülkelerle birlikte yabancı basınının da katılacağı Mousoleum ve Kale turu, kültürel ve tarihi değerlerimizin yurt dışında tanıtımına büyük katkı sağlayacaktır.

Bodrum Dans Kulübünün, Bodrum için daha iyi turizm düşüncesi ile yola çıkan ve 12 yıldır hiç ara vermeden Bodrum Dans Festivali’ni sürdürmeye çalışan Bodrum Dans Kulübü sanatseverlerin ilgisini bekliyor.

Yorumlar (1)

© 2000 - 2015 Bodrum Haber 2000, Tüm haklar saklıdır.

Yukarı